Dynamis: Eerste inhaalslag van het woningtekort lijkt in zichtToename van het aantal verkopen vindt vooral plaats bij grotere woningen

SPREKENDE CIJFERS- De inhaalvraag is nog niet voorbij op de Nederlandse woningmarkt, in het derde kwartaal van 2017 is wederom een hoog aantal verkopen geregistreerd. In totaal zijn er circa 62.750 woningen verkocht, dit is een toename van 6% ten opzichte van een jaar geleden. In de voorgaande kwartalen nam voornamelijk het aantal verkopen van kleinere woningtypen zoals appartementen en tussenwoningen toe, maar door de beperkte beschikbaarheid van deze woningen zwakt de toename hier af. In het derde kwartaal kennen vooral de grotere woningtypen een forse stijging van het transactievolume. Als gevolg van de vele verkopen is het totale beschikbare aanbod gedaald naar een historisch minimum, waardoor de woningmarkt nog sterker onder druk komt te staan. De woningprijzen blijven door deze hoge marktdruk stijgen, op dit moment is in 137 gemeenten de woningprijs hoger dan in 2008. De mediane verkoopprijs is in het derde kwartaal € 264.000, woningen zijn zo 9,6% duurder dan één jaar geleden. Dit blijkt uit de derde kwartaalrapportage Sprekende Cijfers Woningmarkten 2017 van Dynamis Vastgoedconsultants en Makelaars die vandaag verschijnt.

Lees meer

Ooms Makelaars Rotterdam Maaskade 113-115 | 3071 NJ Rotterdam Tel: 010 - 424 88 88 Rotterdam@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Barendrecht Brugge 3 | 2993 LB Barendrecht Tel: 0180 - 62 65 00 barendrecht@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Lansingerland Westerwater 44 | 2651 JN Berkel en Rodenrijs Tel: 010 - 302 99 99 lansingerland@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Capelle aan den IJssel Kanaalweg 61 | 2903 LR Capelle aan den IJssel Tel: 010 - 450 11 77 capelle@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Dordrecht Johan de Wittstraat 40 | 3311 KJ Dordrecht Tel: 078 - 614 43 33 dordrecht@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Hellevoetsluis Bruggehoofd 3 | 3223 DB Hellevoetsluis Tel: 0181 - 32 18 49 hellevoetsluis@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Schiedam Gerrit Verboonstraat 2 | 3111 AA Schiedam Tel: 010 - 273 01 02 schiedam@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Spijkenisse Noordkade 15 | 3201 AZ Spijkenisse Tel: 0181 - 69 23 33 spijkenisse@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Bedrijfshuisvesting Rotterdam Maaskade 113 | 3071 NJ Rotterdam Tel: 010 424 88 88 bog@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars Bedrijfshuisvesting Dordrecht Johan de Wittstraat 40 | 3311 KJ Dordrecht Tel: 078 - 614 43 33 drechtsteden@ooms.com Meer vestigingsinformatie

Ooms Makelaars (010) 424 88 88 | (078) 614 43 33
Deze website is het beste te bekijken als uw tablet gekanteld is.